Na https://sklep.abcszalunki.pl dowiecie się wszystkiego o wypożyczalni szalunków Kraków

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, zazwyczaj składające się z metalu, desek lub sklejki laminowanej, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, modelowania odpowiedniego kształtu, a także podpierania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Przydają się one też do zabezpieczania rowów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji oraz wynajem szalunków

Szalunki, zwane też deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Wiele firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy świadczące tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, mają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również zapewniają atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]