Remont mieszkania, sprzątanie strychu albo piwnicy, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz śmieci?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, parkingów czy boisk.