Dowiedz się więcej o cateringu kanapkowym na https://lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Urządzenie nawet dużej imprezy nie jest trudnością, jeśli mamy wystarczająco wolnego czasu na kupowanie koniecznych produktów, a także następnie własnoręczne przygotowanie z nich apetycznych przysmaków dla gości zabawy. Co prawda nie wszyscy mają taką swobodę, lecz nie znaczy to od razu, że trzeba porzucić zamiar uczczenia znaczącego jubileuszu. W takim przypadku zalecamy zamówić usługę cateringu kanapkowego.

Czym wyróżnia się catering kanapkowy?

Finger food catering, a bardziej swojsko – catering kanapkowy, to oferta kierowana zwłaszcza do klientów biznesowych, jednak korzystają z niej dość często także rozmaite instytucje oraz osoby prywatne szykujące wykwintne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie imprezy w potrawy typu finger food, to znaczy drobne przekąski, które można zjeść stojąc i nie korzystając ze widelca. Perfekcyjny finger food nie wymaga też użycia talerzyka – to zakąska na “jeden kęs”. Finger food to z reguły tartoletki owocowe oraz warzywne, kanapki lub roladki. Ten rodzaj cateringu wyśmienicie zdaje egzamin na spotkaniach, gdzie organizatorom zależy na bliskim kontakcie wszystkich zaproszonych uczestników. Umożliwia on uczestniczenie w luźnych konwersacjach, przy czym nie ogranicza interakcji wyłącznie do osób siedzących przy konkretnym stoliku.

Plusy cateringu finger food?

Zamówienie przygotowania cateringu finger food firmie zewnętrznej ma kilka atutów, które docenią zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, w ten sposób pozbywamy się problemu z ułożeniem stolików i stresu z planowaniem usadzenia uczestników wydarzenia. Zakąski oraz zimne i ciepłe napoje postawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Ułatwia to organizację imprez zwłaszcza w niedużych salach, w których ustawienie wystarczającej liczby stolików byłoby kłopotliwe. Taki catering w okamgnieniu sprawia także, iż bankiet ma mniej oficjalny, bardziej wyluzowany nastrój. Wypada podkreślić, że menu z małych przekąsek jest z reguły tańsze aniżeli szykowne obiady, a dodatkowo daje większą możliwość dopasowania ich do preferencji żywieniowych uczestników uroczystości. Co istotne, catering kanapkowy nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to nieraz stanowiło największą komplikację przy planowaniu spotkań w siedzibach firm.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]