Domena internetowa to unikatowa nazwa, która pozwala na rozpoznanie strony www, a następnie wyszperanie jej w internecie. Jeżeli posiada się działalność artystyczną bądź gospodarczą, to obecnie – w dobie powszechnego dostępu do Internetu – założenie strony, na której polecimy nasze produkty czy też usługi, jest niezbędne. Jesteś zawiedziony usługami swojego hostingu? Może przyszedł czas zdecydować się na migrację domeny.

Co zyskasz na transferze domeny?

Firmy hostingowe permanentnie ewoluują, by dostarczać odbiorcom coraz skuteczniejsze rozwiązania, które umożliwiają zaoszczędzenie kapitału, ale jednocześnie wygodne administrowanie domeną. Wybrałeś rejestrację domeny za kilka złotych? Abonament niedługo wygasa, a przedłużenie domeny nagle jest kosztowne? W takiej sytuacji korzystne jest przeniesienie domeny. Dobór innego operatora dla domeny umożliwi także łatwiejsze nią zarządzanie on-line za pośrednictwem nieskomplikowanego panelu, jaki między innymi dostępny jest dla klientów hostingu w Kru.pl. Przeniesienie domeny ma również znaczne znaczenie w obszarze ochrony danych osobowych – uwierzytelnieni operatorzy działają zgodnie z normami RODO. Atutem posiadania hostingu w Kru.pl jest także uproszczony procedura cesji domen, opcja płatności w kryptowalutach oraz całodobowa możliwość wygenerowania kodów AuthInfo, innymi słowy serii znaków potrzebnych do transferu domeny do drugiego rejestratora.

Jak wygląda procedura przeniesienia hostingu

Przeniesienie domeny jest bardzo prosta – potrzebuje jedynie wykonania paru kroków. Aby przenieść domenę z rozszerzeniem .pl powinno się najpierw pobrać kod AuthInfo u aktualnego operatora i przesłać formularz na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się kod i nazwę domeny. Transfer polskiej domeny może być zapoczątkowana nie wcześniej niż po trzech tygodniach od jej rejestracji czy też odnowienia. Po wyrażeniu zgody na warunki migracji domeny, a także po potwierdzeniu zamówienia, rozpoczyna się procedura transferu. Strona z reguły jest widoczna w sieci do 24 godzin od zaksięgowania przelewu za przeniesienie.