Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich parametrów nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem licznych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania znacznych ilości gotowych preparatów. Wspomniane wcześniej cechy sprawiają, że zbiorniki stalowe są również znakomitym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiornik stalowy jest często używany w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy drobnoustrojami.