Panele drewniane kupisz na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem później trudniej będzie je zwrócić. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Musisz zatem zostawić odstępy przyścienne o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]