Nie ma znaczenia, jaki posiadasz motocykl ani to, czy przebywasz na nim drogę do miejsca pracy, podróżujesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych lub wybierasz się na długie wyprawy – kask to nakazany przepisami składnik garderoby jakiegokolwiek motocyklisty, albowiem gwarantuje mu bezpieczeństwo, zabezpieczając głowę w razie upadku.

Właściwy kask na motocykl, czyli który? / Dobry kask na motor / Jaki powinien być kask na motocykl? / Jaki warto wybrać kask na motocykl?

Zastanawiasz się, czym kierować się podczas wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego zdecyduj się na kask uznanej marki, takiej jak HJC, który jak najporządniej odpowiada twoim potrzebom.
Na rynku ofert dostępne są przeróżne warianty kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, dedykowane do jazdy w terenie. Czym pojedyncze warianty kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najpopularniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, jakich skorupa stworzona jest z jednego kawałka tworzywa. Są one najbezpieczniejszym wariantem kasków. Kaski szczękowe zezwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, ażeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają asekuracji szczęki, są w następstwie tego mniej bezpieczne – właśnie dlatego rekomenduje się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Równolegle kaski otwarte są w najwyższym stopniu komfortowe. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, jakie na domiar tego posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask marki HJC

HJC to prestiżowa marka, ceniona przez motocyklistów na całym globie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane dużej liczbie eksperymentów – a równocześnie mają dostępne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak również szczękowe, otwarte i enduro. Na nadzwyczajną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które dzięki zastosowanym tworzywom są wybitnie lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są także repliki, czyli kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Siedziba:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]