Co powinieneś wiedzieć o magnetoterapia aparat?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza także ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko stosowany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, wspaniale nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]