Dalsze informacje o badaniach kierowców Kęty na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/

Profesjonalni kierowcy zanim rozpoczną pracę zobowiązani są odbyć specjalne testy psychomotoryczne. Jest to ważne zwłaszcza, jeśli ich zawód dotyczy przewozu osób oraz ładunków uznanych za szkodliwe dla natury. Badania kierowców są obowiązkowe dla właścicieli prawa jazdy kategorii C, D oraz E. Jak podobne testy przebiegają? W jaki sposób się do nich przygotować?

Od czego zaczynają się badania kierowców?

Pierwsza część badania kierowców polega na odbyciu wywiadu z przyszłym kierowcą. Prowadzący jest w stanie tą metodą dowiedzieć się, jak mocno przepracowany jest starający się o uprawnienia lub jakie mam samopoczucie. W tej części lekarz instruuje także kandydata o tym, jak będą przebiegały testy – w ten sposób zmniejsza się poziom stresu.

Druga część badania kierowców

W następnej kolejności ubiegający się o uprawnienia ma wypełnić podany mu formularz. Znajdzie w nim pytania, za pośrednictwem których specjalista oceni, jak dobrze radzi sobie ze stresem i jak reaguje na niespodziewane problemy. Test pozwala również określić, jak rozwinięte są umiejętności interpersonalne kandydata – a to wszak decyduje o jego działaniach na drogach publicznych.

Badania kierowców – aparaty

Ostatnią częścią badania kierowców są testy wykonywane na odpowiednich przyrządach. Stosuje się je w celu sprawdzenia refleksu kierowcy i prawidłowości reakcji na trudności, które mogą przydarzyć się na drodze. Gdy chodzi o przyrządy używane podczas testów, wymienić warto w szczególności miernik czasu reakcji i aparat Piórkowskiego.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]