Uzyskaj więcej informacji o laserowej korekcji wzroku Kraków.
Dostęp do różnorodnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy komfort w codziennych sytuacjach – to tylko kilka z powodów, które popychają nas do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy nieustannie wzrasta, do czego przyczynia się na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz bardzo nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, gdyż stanowią czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.
Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?
Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać świetne efekty. Redukując jej obwód i podnosząc środek, można z kolei wyeliminować problem hyperopii. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym rodzajem lasera używanego podczas zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie pulsy światła IR. Umożliwia to dokonanie dokładnego formowania, a przy tym zmniejsza ryzyko naruszenia innych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia sporo czynników. Główne z nich to w szczególności precyzja, mała inwazyjność, skuteczność, a także małe ryzyko komplikacji. Trzeba napomknąć także o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.
Korekcja laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać
Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, iż w sporadycznych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, ciążę i karmienie piersią, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma czy nieukończony 21 roku życia.
Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]