Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl, aby znaleźć informacje dotyczące korekcji wad wzroku Kraków.

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować uciążliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wzroku – zabieg bezpieczny i nieinwazyjny

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie presbiopii, dalekowzroczności, krótkowzroczności, a także szeregu pozostałych chorób. Nadzwyczaj popularna jest laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent prędko powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest biegła załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych technikach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną procedurę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszych aparatów diagnostycznych, więc mogą zidentyfikować nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided. Prócz tego okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest badaniem przydatnym w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy i innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie też z innymi przypadkami, np. ciałami obcymi w gałce ocznej lub usuwaniem kaszaków.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]