Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: sadzę, kurz, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10 czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy domu?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w obsłudze i energooszczędne.