Mocne i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – znakomite efekty już po kilku sesjach

Czyszczenie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, woski, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po 3 sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od przeglądu stanu uzębienia. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.