Pilnie szukasz specjalisty doświadczonego w dziedzinie terapii małżeńskiej UK? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj tu.

Każda para może popaść w rozmaite problemy. Całe szczęście obecnie można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z bardzo różnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać trudności powiązane ze zdradą jednego z małżonków, jak również pomoże w przypadku nałogów, chociaż tutaj często konieczne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, kiedy między małżonkami pojawiają się konflikty, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże też przezwyciężyć problemy oraz scementować związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie tylko branie, ale też dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich trudności. Pary, które przeszły terapię małżeńską zdobyły wiedzę potrzebną do tego, aby bardzo dobrze pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że aktualnie bez większych problemów można spotkać polskiego psychologa również na terenie UK. Mówienie po polsku usprawnia terapię oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339